Farní výlety

Každý rok pořádá naše farnost jednodenní farní výlet. Je to příležitost, jak strávit den jako farní rodina.

Farní pouť 2019

V sobotu 18. 5. 2019 se uskutečnila farní pouť do Strážnice, Svatého Antonínka, Kunovic a Uherského Hradiště. Nejprve jsme navštívili skanzen ve Strážnici. Poutní mši jsme slavili v poutní kapli Svatého Antonína u Blatnice pod Svatým Antonínkem. Následoval společný oběd v Blatnici. Poté jsme společně návštívili expozici leteckého muzea v Kunovicích  a nakonec byla prohlídka Uherského Hradiště.

Několik fotografií naleznete zde.

Farní pouť 2018

V sobotu 14. 4. 2018 se uskutečnila farní pouť do Luže u Chrudimi, Třebechovic pod Orebem a Hradce Králové. Poutní mši jsme slavili v chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku. Poté jsme společně návštívili expozici třebechovického betléma, následoval společný oběd a nakonec prohlídka obřího akvária v Hradci Králové.

Několik fotografií naleznete zde.

Farní pouť Kutná Hora 2016

Letošní farní pouť se uskutečnila v sobotu 9.4.2016 do Kutné Hory, Sedlce a Žďáru nad Sázavou.
 

Fotografie z pouti naleznete zde.

A další fotografie naleznete zde.

Výlet s náboženstvím

Společný rok s náboženstvím jsme zakončili poslední mší svatou pro děti ve středu 17. června. Po mši svaté jsme se přesunuli na faru, kde probíhal táborák a zároveň si tu děti mohly hrát až skoro do tmy, protože tu mnohé z nich přespávaly. Byla to totiž na konci školního roku lukrativní nabídka, přespat na faře.
Ve čtvrtek ráno jsme nasedli do autobusu a vyrazili směrem na jih, do Mikulova. Nejprve jsme navštívili kostel sv. Václava, kterým nás provedl místní probošt Pavel Pacner, zvaný Fox. Protože před lety působil jako jáhen v Osové Bítýšce, tak jsme mezi sebou měli taky děti, které pokřtil.

Farní výlet 2015 Znojmo

Za krásného počasí jsme se vydali na farní výlet do Znojma. Přivítal nás v kostele sv. Mikuláše znojemský děkan Mons. Jindřich Bartoš, který nás po mši svaté sloužené o. Pavlem Kloučkem, provedl krásným gotickým kostelem. Potom následovala procházka historickým centrem Znojma. Kaplan Martin Hönig nám ukázal Karolininy sady s Rajskou zahradou, kostel Nalezení sv. Kříže a kostel svatého Jana Křtitele při bývalém klášteře kapucínů.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Farní výlety