Aktuality pro děti

Akční víkend 9.-11.listopadu 2018

Devátého listopadu pozdě večer jsme přijeli autobusem na faru Netín.  Zde nás čekala výborná večeře a hra. Měli jsme se kvalifikovat jako agenti. Všichni jsme uspěli. Po únavném dni jsme si rádi lehli do spacáků.

Pouť prvokomunikantů

Osm dětí z naší farnosti přijalo pozvání pana biskupa a 27. září se vydali vlakem na Pouť prvokomunikantů na Petrov. Po mši svaté se mohli zúčastnit připravených aktivit. Shlédli divadlo Vítě Marčíka, pekli hostie se sv. Ludmilou a sv. Václavem, stavěli skálu církve se sv. Petrem, vyráběli ozdobné placky a povídali si se sv. Janem Nepomuckým o svátosti smíření. Pomocný biskup Mons. Pavel Konzbul jim ukázal liturgické předměty. Nejvíce se dětem líbilo pohybové zastavení se sv. Tarsiciusem. Asi pět set dětí vytvořilo obraz pro pana biskupa Vojtěcha Cikrle ve tvaru kalicha naplněného hostiemi. Celý den všichni zakončili společnou adorací a požehnáním na cestu.

Fotografie ze setkání naleznete zde.

Velikonoční tvoření 2018

Na květnou neděli odpoledne v 13,30 h jsme se sešli na faře v Osové Bítýšce. Byla cítit předjarní a předvelikonoční nálada. Když jsme se později loučili, držel témeř každý v rukou předmět, který blížící se jaro  a Velikonoce připomínal. Na Velikonočním tvoření se sešla spousta dětí i  rodičů. Velké díky patří všem, kteří se jakkoliv zapojili do příprav i samotné realizace.

Několik fotografií neleznete zde.

Představení prvokomunikantů 4.2.2018

V neděli 4. února byli při mši svaté představeny děti, které letos půjdou k prvnímu svatému přijímání. Celkem jich je 12. Tyto děti nám budou až do prvního svatého přijímání 20.května připomínat jejich nazdobené svíce v kostele.

Několik fotografií naleznete zde.

První svaté přijímání 2017

První svaté přijímání se uskutečnilo v neděli 28. května 2017.

Několik fotografií naleznete zde.

Přihlásit se k odběru RSS - Aktuality pro děti