Pro děti

V naší farnosti se snažíme systematicky pracovat s dětmi už od malého věku.

Den pro děti a mládež je každá středa. V 17:00 začíná mše svatá pro děti a mládež  a po ní jsou všechny děti zvány na faru. Mladí lidé z týmu, který žije na faře, si pro děti připraví drobné občerstvení a pak si dětmi hrají různé hry, zhruba do 19:00-19:30, kdy se pro děti zastaví rodiče a vyzvednou si je zpět domů. Ve středu (jednou za čtrnáct dní) se děti v 16 hodin setkávají na faře v Misijním klubku.

V místní škole probíhá pravidelná výuka náboženství, v letošním roce je přihlášeno zhruba 70 žáků.

Během roku pro školní děti od 4. třídy pořádáme dva společné víkendy (podzim, jaro), na kterých se jim věnuje starší mládež farnosti. Využíváme možností zázemí na nějaké faře, kde se společně něco pomodlíme, něco zahrajeme, vyrazíme do přírody, a hlavně jsme spolu.

Na konci školního roku pořádáme pro děti společný výlet autobusem na nějaké zajímavé místo, jednak kulturní a jednak do přírody. V roce 2013 jsme navštívili klášter ve Žďáře nad Sázavou a prozkoumali přírodu poblíž Devět skal.