Život ve farnosti

V naší farnosti je od roku 2000 Diecézní centrum života mládeže. Znamená to pro nás, že máme ve farnosti opět kněze. Kněží a zejména kaplani se v naší farnosti často mění. I když loučení bývá často bolestné, snažím se na tom všem najít něco pozitivního. Každý kněz je jedinečný, má jedinečné dary, a přináší do naší farnosti něco nového. I díky tomu vzniklo v naší farnosti mnoho nejrůznějších aktivit.

Tradice Živých betlémů hraných našimi farníky začala v roce 2006.  Každý rok je narození Ježíše zpracováno jiným způsobem. V posledních letech jsou hlavními představiteli manželé se svým dítětem. Živý betlém je k vidění vždy na Štědrý den v Osové Bítýšce a na svátek sv. Štěpána na Ronově.

Hned na začátku ledna se děti zapojují do Tříkrálové sbírky konané ve všech obcích farnosti.

V lednu se můžeme sejít a pobavit se na farním plese, který se koná každý rok v jiné obci (postupně Osová Bítýška, Vlkov, Ořechov).

Naše farnost se v poslední době připojuje k akcím Papežského misijního díla. V říjnu se koná Misijní koláč, na jaře Misijní jarmark. Děti s pomocí maminek založily Misijní klubko.

Jednou ročně se vydáváme na jednodenní farní výlet. Navštívili jsme již mnoho poutních míst, klášter, výstavu betlémů, ale i jeskyni, rozhlednu či ZOO. Těší nás, že jezdí všechny generace a že nám jeden autobus nestačí.

Léto je ve znamení táborů. Mládež začíná outdoorem (zážitkový kurz), potom se přidávají mladší děti a všichni si užívají tábor v indiánských tee-pee uprostřed přírody. Již dvakrát se vydařil také rodinný tábor.

Na podzim jsou všichni zváni na nedělní odpoledne na faře. Dopoledne během mše svaté poděkujeme za úrodu a odpoledne s programem pro malé i velké farníky může začít.

Kromě těchto akcí jsme třeba pouštěli draky, spali s rodinami na faře, vyráběli na Velikonoce, slavili agapé, loučili se se školním rokem a mnoho jiného.

Na všechny akce jste srdečně zváni.